top of page

HEADSHOTY

Ako sa fotí headshot?

Čas

Boli ste už u fotografa, ktorý cvakol možno 10-krát a bolo to hotové? Áno, takto sa dá dopracovať k lepšom prípade technicky kvalitnej fotografii. Ale aby ste dostali naozaj kvalitný headshot, musela by to byť obrovská náhoda. Iní fotografi si stanovujú časový limit na klienta 30 minút či hodinu, lebo X sedení denne a pred dverami už čaká ďalší klient. 

Kvalitný headshot potrebuje čas. Niekedy viac, niekedy menej. Cieľom je dostať sa k headshotu, na ktorom vyzeráte autenticky, dôveryhodne, sebavedomo, ale aj prístupne, aby s vami mali ľudia chuť komunikovať.

Bude to trvať hodinu, možno tri. Časový tlak vám k uvoľnenosti nepomôže. Uvoľnenosť ale kvalite headshotu áno. Budeme spolu, kým s výsledkom nebudete spokojní.

Kvalita

Na dokonalom výsledku treba pracovať spoločne. Technická kvalita a správna kompozícia či osvetlenie sú základ. To sa dá zvládnuť za pár minút. Ale kvalita headshotu je závislá najmä na vašom výraze tváre a gestách. S tým si ale nerobte starosti.

Je mojou úlohou previesť vás sedením tak, aby sme identifikovali polohy v ktorých vyzeráte najlepšie a počas procesu vo vás vyvolávať rôzne reakcie a zachytávať  okamihy, keď do seba všetko správne zapadne. 

Úvodný rozhovor

Na úvod si dáme kávu (ak pijete kávu :) a porozprávame sa. Na čo chcete použiť headshot, čo robíte, resp. by ste chceli robiť. Podľa toho potom doladíme osvetlenie, pozadie a spolu vyberieme vhodné oblečenie z vecí, ktoré ste si priniesli.

Kaučing

Málokto z klientov stojí pred fotoaparátom každý deň. A samozrejme, pre väčšinu ľudí to nie je komfortná situácia a ťažko skrývajú napätie. Pomôžem vám dosiahnuť, aby ste pred kamerou vyzerali uvoľnene a sebavedomo a pritom prístupne. Mojou zodpovednosťou sú aj póza, výraz tváre, odstávajúci golier či vlasy v očiach a všetky podobné detaily. Robím všetko pre to, aby to pre vás bola oveľa viac zábava ako trápenie. Takže si to len skúste užiť.

Výber fotografii

Počas fotenia si z času na čas dáme pauzu a pozrieme sa na obrázky, ktoré sa urobili. Headshoty fotoaparátom snímam priamo do počítača, takže nemusíte pozerať na maličký displej fotoaparátu, ale uvidíte ich na veľkom monitore. To nám ukáže, čo funguje a čo nie, a ak treba niečo zmeniť, môžeme to urobiť hneď v ďalšom zábere.

Po skončení fotografovania si spolu sadneme, prejdeme si všetky fotografie a spolu vyberieme, ktoré by ste chceli nechať kompletne dokončiť vrátane retušovania. Je dobre, keď pri výbere máte aj názor druhého človeka - je vedecky dokázané, že váš pohľad na seba je často iný, ako sa na vás pozerajú ostatní.

A koľko ma to bude stáť?

Cenová štruktúra je relatívne jednoduchá. Platíte za základný balík a ak vám jeho 5 headshotov nestačí, môžete si doplatiť za ďalšie fotografie ktoré si vyberiete. 

Balík Headshot  za  399 obsahuje:

 • 5 profesionálne retušovaných headshotov 

  • Formát súboru .jpg alebo .tiff

  • Vysoké rozlíšenie na web alebo tlač podľa potreby

  • Neobmedzené práva na použitie 

 • Balík informácii, ktoré vám pomôžu pripraviť sa
  na fotenie tak, aby ste z neho dostali maximum. Nájdete v ňom aj informácie, ako pripraviť oblečenie, vlasy, šperky, make-up a všetky ostatné drobnosti, ktoré na headshot
  e urobia zásadný rozdiel

 • Neobmedzený čas na fotenie  (takmer :)

 • Neobmedzený počet vzhľadov klienta (zmena oblečenia, zmena účesu, oholenie brady a pod.)

 • Biele, sivé a čierne pozadie

 • Koučing na pózovanie, výraz tváre, výber oblečenia

 • Poradenstvo pri výbere najlepších fotografii

 • Káva / čaj – tiež neobmedzene

 • 49 za každý ďalší plne retušovaný headshot

 • 119  za služby vizážistky, ktorá pre vás urobí makeup a úpravu účesu môžeme zabezpečiť priamo v ateliéri pred fotením. (pri headshotoch nie je povinnou súčasťou sedenia)

Všetky ceny sú v eurách vrátane DPH.

bottom of page